2021-04-23

Geriamojo vandens fontanėliai pradės veikti nuo gegužės

Jau savaitė, kaip alytiškius ir miesto svečius džiugina vėl atgiję fontanai. Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ specialistai mieste paleido šešis fontanus: Rotušės aikštėje, Senamiesčio skvere, Miesto sode, Mažojoje Dailidėje, Pirmo Alytaus bei Studentų skveruose (prie Alytaus sporto ir rekreacijos centro esantį fontaną numatyta rekonstruoti). Fontanais bus galima mėgautis iki pat spalio, nuo pusės aštuonių ryto iki dvidešimt antros valandos.

Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ užtikrins, kad fontanai veiktų sklandžiai ir be sutrikimų, būtų tvarkingi ir švarūs. Bendrovė miesto fontanų priežiūros ir aptarnavimo konkursą laimėjo trejiems metams.

Nuo gegužės pradžios, tikėtina, pagaliau pasibaigus vis dar šaltoms naktims, „Dzūkijos vandenys“ planuoja pradėti viešų geriamojo vandens fontanėlių sezoną. Mieste veikia jau šeši tokie patogiai prieinamo ir nemokamo geriamojo vandens fontanėliai. Kiekviename jų yra po tris čiaupus, skirtus atsigerti ne tik gyventojams, bet ir suteikiančius galimybę numalšinti troškulį jų keturkojams augintiniams, bei prisipilti vandens į atsineštas daugkartines gertuves. Teikti šią paslaugą nėra brangu (vienas kubinis metras kainuoja pusę euro), o nauda žmonėms ir aplinkai – didžiulė. Fontanėliai jau pelnė didžiulį populiarumą. Kaip leidžia nustatyti vandens fontanėlių panaudojimo apskaitos duomenys, šiltojo sezono metu alytiškiai ir miesto svečiai suvartoja gerokai per 100 kubinių metrų vandens. Taip taupomos lėšos ir tausojama gamta, juk pirkti vandenį buteliuose, ypač plastikiniuose, tikrai nėra atsakinga, o iš požeminių gręžinių tiekiamo Alytaus vandens kokybė nuolat tikrinama, taigi, tokį vandenį gerti saugu ir sveika.