2021-11-29

Nuo 2022 m. – nuotolinis vandens nuskaitymas

Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ 2021-11-26 pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Alytaus šilumos tinklai“, pagal kurią jau nuo 2022 metų jungiasi prie minėtos įmonės sukurtos sistemos, leidžiančios nuotoliniu būdu nuskaityti vandens suvartojimą.
Įdiegta nuotolinio vandens apskaitos rodmenų nuskaitymo sistema padės mažinti netektis ir susidarančius deklaruojamų rodmenų skirtumus, ir taip pasiekti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos patvirtintoje Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodikoje numatytą 2 procentų dydžio netektis. Tai sudarys prielaidas nustatyti teisingą kainą, kadangi netektys, kurios viršija nurodytą dydį, yra vertinamas kaip parduotinos paslaugos. Taip yra sumažinama paslaugų kaina ir įmonė negauna būtinų veiklai pajamų.
Sistema leis identifikuoti avarijas, kai sistemoje pastebimi itin dideli ir nebūdingi vandens suvartojimo kiekiai.
Šios priemonės vystymas taip pat orientuotas į vidinius veiklos procesus, kurie padės racionalizuoti ir efektyviau paskirstyti žmogiškuosius išteklius, naudojamus rodmenų surinkimui bei kontrolei.
Ši sistema leis apskaityti vandenį šiuolaikiškai, sudarys galimybę atsisakyti administruojančių įmonių (butų ūkių ir bendrijų) paslaugų ir teikti sąskaitas gyventojams tiesiogiai. Tai leis vidutiniškai kasmet sumažinti išlaidas per 10 tūkst. Eur.