2021-01-14

Patarimai atėjus šalčiams

Atėjus šalčiams, siekdama padėti individualių namų gyventojams išvengti nesklandumų dėl vandens tiekimo įvadų užšalimų, bendrovė „Dzūkijos vandenys“ rekomenduoja tokias priemones ir būdus:

• Nuo šalčio turi būti apsaugoti vandentiekio įvadai ir skaitikliai. Tam būtina užsandarinti patalpas, techninius koridorius, kuriuose yra vandentiekio sistema, patikrinti, ar sandariai uždaryti langai. Įrenginius ir vamzdynus gyventojai gali apšiltinti termoizoliacinėmis medžiagomis, izoliaciniu porolonu ar kitomis šilumą sulaikančiomis medžiagomis.

• Labai svarbu, kad patalpoje, kurioje yra vandentiekio sistema, nebūtų skersvėjo, nes tokiomis sąlygomis jau esant 1-2 laipsnių šalčio vanduo pradeda užšalti. Patalpų, kuriose yra inžineriniai įrengimai, temperatūra neturi būti mažesnė negu +5°C.

• Vartotojai privalo užtikrinti, jog jų teritorijoje esantys vandentiekio ir nuotekų tinklai bei įrenginiai nebūtų užstatyti, neprieinami, užtvindomi, neužšaltų, neapledėtų tinklų šulinių dangčiai. Vandentiekio tinklų šuliniai turi būti uždengti sandariai.

• Jei užšalo vandentiekio įrenginiai ar vamzdynai, patariama juos šildyti karštu vandeniu, elektriniais šildytuvais. Jokiu būdu negalima šildyti atvira ugnimi, nes gali sugesti skaitiklis ar išsilydyti įrengimų medžiagos. Atkreipiame dėmesį, kad po užšalimo likvidavimo apie dvi paras maistui naudojamą vandenį reikėtų virinti, kadangi sušilus vandeniui, gali laikinai (parai – dviems) pablogėti vandens kokybė. Ji atsistato nutekėjus didesniam vandens kiekiui.

• Vandentiekio įvado paviršių (esantį lauke) šiltinti papildomai, toje vietoje nenuvalyti sniego, nes jis apsaugo nuo dar gilesnio įšalo. Ypatingai tai aktualu Pirmojo Alytaus ir Senamiesčio gatvių gyventojams. Čia patariama iš dviejų blogybių rinktis mažesnę – nevalant kelių, gal būt, turėti laikinų pravažiavimo problemų, tačiau susikaupęs sniegas neleistų giliai įsiskverbti įšalui.

Taip pat primename, kad avarijos dažnai įvyksta ir negyvenamuose namuose ar be priežiūros paliktuose būstuose.